Tenteler son derece modern ve kullanışlı araçlardır. Modern zamana uyum sağladığından dolayı eski zamanlardan günümüze kadar kendini koruyarak gelmeyi başarmıştır. Çünkü teknolojiye, devre ve modernizme sürekli uyum sağladığından kendine yer bulmuştur. Bunun dışında tentenin yerini başka bir şey alamadığı için zaten bir zorunluluk olmuştur.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
Unknovwn

Tenteler ev, iş yerleri, butik işletmeler, giriş önleri, oteller, restoranlar, kafeler gibi geniş seçenekli alanlarda kullanılmaktadır. Tentelerin kullanım amacı da isteğe ve şartlara göre farklılık göstermektedir. Genel olarak tenteler yağmur, rüzgar, güneş, kar, dolu gibi hava şartlarının kötü etkilerinden korunması amacı ile kullanılır. Ancak evler ve küçük işletmeler bazı kafeler gibi yerlerde  görsel ve tasarım olarak da kullanılmaktadır. Tenteler genelde bez, polyester,  poliüretan, polietilen, branda gibi katlanabilir su geçirmez ve dayanıklı maddeler kullanarak yapılır. Bunun amacı rüzgardan, yağmur, kar ve dolu gibi kötü hava şartlarından korunmaktır. Bunların çeşitlerinden bahsetmek gerekirse, İki temel sistemden örnek verebiliriz.

 

Mafsallı Tente Çeşitleri

Bu tenteler genelde cafelerin oturma alanlarının üzerinde, teraslı balkonlarda ve çeşitli mağazalarda kullanılır. Bu tent modellerinin genelde altında oturulacak alanlar, masa sandalyeler, ıslanmasını istemediğimiz türden mobilya bitkiler süsler gibi eşyalar, mağazanın ve işletmenin türlerine göre kıyafetler ve ürünler bulunur. Güneşin etkili olduğu günün belirli saatlerinde ve rüzgar yağmur gibi hava şartlarından korumak için kullanılır. Sağlam ve uzun ömürlü olarak tasarlanırlar. Genel yapısı ise motorlu sistemlerden, güneşi ve rüzgarı algılayacak otomatik sensörlerden ve uzaktan kumandalı olurlar aynı zamanda paslanmaz çelik ve alüminyum gibi sert malzemelerden oluşur.

 

Pergole Tenteler

Pergole sistemli tenteler genelde çatı görevi de görmektedir. Normal tentelerin yanı sıra daha lüks ve tarz bir yaşam kalitesi sunan görünüşlere sahiptir. Kafe, otel ve restoran gibi yerlerde oturan kişi hiç bir hava koşulundan rahatsız olmasın diye değişen hava şartlarında otomatik veya kumanda yöntemi ile kapatılabilmektedir. Bu sayede yağmur başladıysa veya güneş çıktıysa müşteri/misafirler rahatını bozmadan kaldıkları yerden keyif sürmeye devam edebilirler. Bu tarz sistemler parçalı veya tek parça olurlar. Güneşin geldiği bölgeye göre parçalar kapatılır güneş görmeyen yerler açık havanın keyfini çıkarabilirler. Genel olarak kapandığında bulunduğu ortamı kapalı bir oda şekline getirirler.

 

Sabit Tenteler

Bu tente modelleri ise ölçü alınarak yapılır ve genelde dekoratif amaçlı kullanılır. Teraslar hariç genelde küçük olurlar. Açılıp kapanmazlar. İsteğe uygun getirilip monte edilirler. Çok renkli, süslü, şık ve dikkat çekici olurlar. Bu tenteler evlerde , teraslarda, pencere önlerinde ve balkonlarda kullanılır. Pencere için yapılan tenteler pencere boyutuna göre oval olabilmektedir.

 

Çift Taraflı Tente

Bu tenteler genelde çardak, oturma alanları, piknik veya mangallık ayrılmış bölümlerde, büyük dükkan girişlerinde, panayırlarda ve sergiler gibi sağlı sollu kullanım alanlarına açık yerlerde tercih edilir. Açılır kapanır, otomatik ve motorlu modelleri olduğu gibi sabit ve giydirilebilir modelleri de vardır.