Hayvan çadırı; Büyük ve küçükbaş hayvanlarının yanı sıra, kümes hayvanlarının da geçici ya da kalıcı bir şekilde olumsuz hava şartlarından etkilenmeden rahat bir şekilde barınmalarına imkân veren, kaliteli malzemeler ile imal edilmiş uzun ömürlü çadırlardır.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
besi-cadiri-fiyatlari

Bunların dışında hayvan çadırları, tüm evcil hayvan türleri için üretilmekte ve barınma ihtiyaçlarını nitelikli bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır. Özel siparişe göre müşterilerimizin istekleri doğrultusunda istedikleri özelliklere göre üretimi yapılabileceği gibi, standart tiplerdeki hayvan çadırları da hemen kullanım imkânı sunmaktadır. 30 yıla yaklaşan kullanım ömrüyle hayvanlarınızın barınma ihtiyaçlarından doğan maliyetleri minimize eden hayvan çadırı çeşitleri, kolay taşınabilir olması sebebiyle de büyük avantajlar sağlamaktadır.

Hayvanların barınma ihtiyaçlarının yanı sıra alacağınız hayvan çadırını, ihtiyaç duymanız halinde mantar üretimi ve farklı amaçlarla da kullanmanız mümkündür. Geniş kullanım imkânı sunması sebebiyle, hayvancılık dışında farklı ihtiyaçlarınızda da yer sıkıntısı çekmeden çok rahat kullanabilirsiniz.

Büyükbaş Hayvan Çadırı

Büyükbaş hayvan çadırları; Adından da anlaşıldığı gibi, büyükbaş hayvanların rahat bir şekilde barınmalarını sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanmaktadır.

Özellikle büyükbaş hayvanların betonarme yapılara göre barınma ihtiyaçlarını, bütçe dostu bir şekilde karşılamaktadır. Farklı hava koşullarına karşı üst düzey dayanıklılık sunması, kullanıcının oldukça menfaatine olan bir durumdur.

İzolasyonlu Büyükbaş Hayvan Çadırları

Mevsimsel olumsuzluklara karşı çok daha dayanıklı olan izolasyonlu çadır tipleri, özellikle kış mevsiminin soğuk hava şartlarına karşı hayvanların iyi bir şekilde korunmasını sağlamaktadır.

Sıcak havalarda da nitelikli bir koruma özelliğine sahip olması nedeniyle, yazın kavurucu sıcaklarında dahi hayvanların bunalıp sıcaklardan olumsuz etkilenmesini önlemektedir.

 

İzolasyonsuz Büyükbaş Çadırı

Bu tip çadırlar ise hava koşullarının daha makul seviyede olduğu bölgelerde, hayvanların hayvan çadırı ile barınma maliyetlerini azaltmak için üretilen çadırlardır. Aşırı soğuk ve sıcak hava şartlarının olduğu bölgelerde izolasyonlu çadırlar tavsiye edilirken, havanın yaz aylarında serin ve kış aylarında ılıman olduğu yerlerde izolasyonsuz çadırlar maliyeti azaltmak için kullanılmaktadır.

Küçükbaş Hayvan Çadırı

Küçükbaş hayvan çadırları; Küçükbaş hayvanların olumsuz mevsim koşullarından etkilenmelerini ve farklı dış etkenlerden zarar görmelerini engellemek amacıyla özel olarak hazırlanan çadırlardır.

Tüm çadır çeşitlerinde olduğu gibi, bu çadırlarında betonarme barınma seçeneklerine göre çok büyük maliyet tasarrufu sağlaması sebebiyle tercih edilmektedir. Büyükbaş hayvan çadırlarında olduğu gibi, izolasyonlu ve izolasyonsuz olarak iki ayrı özellikte satılmaktadır.

Genel olarak hayvanların barınmaları, soğuk ve sıcak hava şartlarına karşı korunmaları, dış güvenlik etkilerinden etkilenmemeleri için kurulan çadır tiplerindendir. Betonarme yapıların fiyatlarının çok yüksek olmaları nedeniyle çiftçilerin hayvan çadırı konseptine geçiş yaptıkları bilinmektedir.

Tavuk Çadırı

Tavuk çadırları; Tavuk başta olmak üzere, hindi, kaz, ördek gibi kümes hayvanlarının barınma ihtiyaçlarını karşılamak, bakım ve yumurtlama süreçlerinin iyi bir şekilde yapılmasını sağlamak için üretilen çadırlardır.

Tavuk ve yumurta üreticileri, kullanım amaçlarına uygun bir şekilde tavuk çadırı çeşitlerini temin ederek barınma maliyetlerini düşürmektedir.

Kurban Çadırı

Kurbanlık hayvanların başta kurban pazarları olmak üzere, pazara çıkarılmadan önce de rahat bir şekilde barınma ve beslenmelerine imkân veren özelliklere sahip çadırlardır. Her ne kadar genel hayvan çadırlarıyla çok yakın özellikleri taşısa da, kullanım yönünden farklılık göstermektedir.

Besi Çadırı

Hayvanların barınma ihtiyaçlarının yanı sıra, iyi bir beslenme ortamında besicilik yapılmasına imkân tanıyan özellikleri bulunan çadırlardır. Genel kullanımı, normal hayvan çadırlarıyla aynıdır. Ancak hayvanların rahat beslenebilmeleri için, daha elverişli özelliklere sahiptir.

Hayvan Çadırı Fiyatları

Hayvan çadırı fiyatları, alınacak ürünün özeliklerine ve boyutuna göre değişmektedir. Kurulumun kim tarafından nerede yapılacağı da, fiyatlara az da olsa etki etmektedir. Ayrıca çadır fiyatları üzerinde etki eden en önemli unsurlarından biri olan izolasyonlu ve izolasyonsuz olup olmaması da, fiyatlarda belirleyici rol oynamaktadır.