dr_3

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan çadır tipleri arasında yer alan fuar çadırı, farklı kurum ve kuruluşların düzenlemiş oldukları fuarlarda ya da benzer organizasyonlarda fonksiyonel özellikleri nedeniyle en fazla tercih edilen çadır tipleridir.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
fuar-cadiri

Gelişen dünyada insanların yaşam alanlarında büyük değişiklikler meydana gelse de, fuar gibi etkinliklerin aynı konseptte yapılmaya devam etmesi, fuar çadırı kullanımında herhangi bir değişikliğe sebep olmamıştır. Bir fuar alanında ihtiyaç duyulabilecek tüm özellikleri nitelikli bir şekilde karşılayan fuar çadırları, organizasyonların sağlıklı bir şekilde hava koşullarından etkilenmeden tamamlanmasını sağlayan en önemli etkendir.

Malzeme ve işçilik kalitesi ile iyi bir şekilde imal edilen fuar çadırı, organizasyonların tüm ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılamaktadır. Sorunsuz bir etkinlik alanı oluşturmak için, öncelikle kullanılacak çadırın kalitesine dikkat edilmelidir. Zira bu tür etkinliklerde her şeyden önce etkinlik alanının ve içerisindeki insanların, dış etkenlerden korunması gerekir. Eğer ki betonarme bir alan içerisinde etkinlik düzenlenmiyorsa, fuar çadırları devreye girmektedir.

Fuar Çadırı Genel Özellikleri

Davetler, konserler, ürün tanıtımları ve farklı birçok amaç için kullanabileceğiniz fuar çadırları, bir nevi reklama dayalı olan fuar organizasyonları için oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle bu çadırların sağlam ve kaliteli malzemelerin yapılıp her şeyden önce korunaklı özelliklere sahip olması gerekir.

Yine aynı nedenlerden dolayı görsellik açısından da, insanların ilgisini çekecek niteliklerde bulunması düzenlenecek fuar ya da etkinliğe olan ilgiyi artıracaktır. Bir fuar alanı içerisinde insanların ihtiyaç duyabilecekleri özellikleri barındırması da, fuar çadırı için olmazsa olmaz özelliklerden biridir.

Bu çadırların yükseklikleri diğer çadırlardan biraz daha fazla olup geniş alan kapsadıkları için, malzeme ve işçilik kalitesi kesin bir öneme sahiptir. Olası bir olumsuzluğun önüne üretim aşamasında geçilmesi, istenmeyen durumların ortaya çıkmasını engelleyecektir. Kullanıldıkları etkinlik alanlarında ferahlık sunmaları da, fuar gibi organizasyonlar için önemli yer tutmaktadır. İnsanları bunaltıcı ve fuar alanından uzaklaşmalarına neden olacak boğucu özelliklere sahip olmamalıdır.

Mevsim şartları ne olursa olsun etkinliğe katılan insanların bu şartlardan etkilenmesini önleyecek yapıda olması da, fuar çadırı özellikleri arasında önemli yer tutmaktadır.