Şehrin betonlarından, ışıklarından, gürültüsünden, araba kornalarından, kalabalığından, stresinden ve monotonluğundan sıkılan insanlar kendilerini genelde doğaya bırakır. Doğada gürültü, patırtı, kargaşa, monotonluk, beton yığınları yoktur.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
remixon-3001

Doğada sadece kuş cıvıltıları, akan su sesleri, ağaçların esintisi, huzur, ve mutluluk vardır. İşte bunun farkında olan çok sayıda insan, tatilini asıl doğanın ortasına bırakır. Bunu yaparken gerekli olan malzemelerden en temeli kamp çadırıdır. Kamp çadırları sizi doğanın içinde güvende hissettirir. Nede olsa orası vahşi doğa ve insan oğlu bu vahşi doğanın içinde öylece kalmaya alışık değil. Kendimizi kapalı bir yerde kalmaya şartladığımız için açık havada yatmak bizim için tehlikeli gibi gelir. İşte burada da bize yardımcı olarak kamp çadırı devreye girer.

 

Kamp çadırı nedir derseniz kısaca anlatalım. Kamp çadırları malzeme olarak poliüretan, polietilen, polyester, cam elyafı, alüminyum, gibi malzemelerden oluşur. Tabi alüminyum, cam elyafı, demir, krom gibi malzemeler kemerlerinde ve çubuklarında kullanılır. Yapı olarak küçük bir kulübe veya iglooya benzer. Çadırın genel amacı doğadaki dış etkenlerden insanları korumaktır. çadırlar su geçirmez yapıda olurlar. Alt tarafı da kapalı olduğundan dolayı hiç bir yerden su geçirmezler. yaz günleri ve sıcaklar için ise yapılmış havalandırması bulunur. Havalandırmalar genelde üst tarafta olurlar. Yanlarda olanlara ise pencere denir. hali ile kapısı vardır ve kapıları fermuar ile kapanmaktadır. Genel olarak tüm çadırlarda kapıda tül de bulunur. Bu sayede havasız kalmazsınız ve aynı zamanda içeriye böcekler de giremez. Tek kişilik olduğu gibi çift kişilik 3 kişilik 4 kişilik 5 kişilik gibi küçükten büyüğe doğru seçenekler vardır. çok odalı çadırlar bile mevcuttur.

 

Kamp çadırlarının çeşitlerine geçecek olursak. Yazlık çadır kampları vardır. Bu çadırlar nefes alınabilir olarak tasarlanmıştır. Malzeme yapısı olarak daha ince malzemelerden yapılır. Çeşitli renkleri bulunur. Kullanımı kolay ferah ve hafiftir. Kışlık kamp çadırları ise yazlığa göre daha kalın malzemelerden yapılır. Genelde birkaç kat olarak yapılır. Soğuğa karşı dayanıklı olurlar ve soğuğu içeri geçirmezler. Bir de askeri kamp çadırları vardır. Tabi bu çatırlar dört mevsimlik olarak tasarlanmıştır. Hem yazın hem kışlık kullanılan bir modeldir. Doğaya ve ormana uyum sağlayabilirler. Yani kamuflaj desenli olurlar. Bu tip birden fazla amaç ile kullanılan kamp çadırı mevcuttur.