dr_3

Depremler, savaşlar, sel ve heyelanlar gibi farklı birçok afet sonrasında ihtiyaç duyulan afet çadırı, insanların acil barınma ihtiyaçlarını nitelikli bir şekilde karşılamaktadır. Ülkemizin deprem kuşağı bölgesinde yer aldığını düşündüğümüzde, afet çadırı için oldukça önemli bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
DcvqjqrXkAAK503-1024x768

İnsanların barınma ihtiyacının yanı sıra ortak kullanım alanlarına da çözümler sunan afet çadırları, özellikle devlet kurumlarının envanterinde bulunan başlıca malzemelerden biridir. Yaşanabilecek her türlü afet için ihtiyaç duyulan afet çadırları, kolay kurulum ve demontaj sayesinde kısa sürede istenmeyen gerek olabilmekte ya da mevcut yerinden farklı bir konuma hızlı bir şekilde taşınabilmektedir.

Malzeme içeriği bakımından farklı hava koşullarına uygun şekilde üretimi yapılan bu çadırlar, her türlü hava koşulunda insanların rahat bir şekilde barınmasına imkan vermektedir. Su ve güneş ışınlarına karşı oldukça korunaklı olan afet çadırları, aynı zamanda alev almaz özellikleri ile yangına karşıda oldukça dayanıklı yapıya sahiptir. Kullanılan özel malzemenin yarı ışık geçirgen olması sebebiyle, çadırda yaşayan afetzedelerin günışığından yararlanmaları sağlanmaktadır.

Afet Çadırı Özellikleri

Yukarıda da biraz bahsetmiş olsak da, adet çadırlarının genel özelliklerinden daha detaylı bir şekilde bahsedelim. Malzeme ve işçilik kalitesinin ileri düzeyde olduğu afet çadırları, afetzedelerin barınma ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra, ortak kullanım alanlarında da uygun olarak üretilmektedir.

İşçilik ve malzeme kalitesi sayesinde her türlü hava koşulunda sorunsuz bir kullanım sunması, doğal afetlerde insanların daha iyi şartlarda ancak acil bir şekilde barınma ihtiyaçları için önemli çözümler sunmaktadır.

Yine malzeme kalitesi nedeniyle kurulacak bu çadırlarda herhangi bir göçme ya da iskelet sisteminde bir kırılmanın olması, kesinlikle söz konusu değildir. Yangına dayanıklı yapıları sayesinde afet bölgesi alanlarında yoğun olarak görülebilecek yangınların, hızlı bir şekilde yayılmasının önüne geçmektedir. Alev almaz yani yavaş yanan üretilmesi sebebiyle ortaya çıkacak yangının hızlı bir şekilde yayılmasına engel olmaktadır.

Afet zamanlarında insanların yaşam alanı olarak kullanımlarına uygun bir şekilde, iyi bir havalandırmanın yapılabilmesi için tasarlanan afet çadırı, tüm özellikleri ile insanların o anın şartlarında en iyi şekilde barınmalarına imkan vermektedir.

İnsanların barınma ihtiyaçlarını gidermelerinin yanı sıra, afet bölgesinde gıdalarını ayrı ayrı ya da toplu olarak depo şeklinde saklamaları da mümkün olmaktadır.