Macera tutkunları, doğa sevenler, zor şartlar altında yaşayabilenler, sefil bir hayattan keyif alanlar çadır kurmayı ve doğada yaşamayı severler. Bu sebepten ötürü bu kişiler sık sık kamp yapmayı tercih eder. Kamp denilince akla ilk gelen şeylerden birisi çadırdır.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
yörük-çadırı03-e1558115646718

Çadır dışarı şartlarına ayak uydurmak için tasarlanmıştır. Tabi bu çadırın da bir geçmişi var. Çadırcılık eskiden beri hayatımızda var olmaktadır. Öyle ki insanlığın göçebe olduğu dönemlerde çadırlar bir yaşama biçimi haline gelmişti. Hareket taşınma ve göçme, çadırcılık döneminde hayatlarını kolaylaştırıyordu. Çünkü çadır kurmak çok basit ve çadırlar, çok kullanışlı araçlardı. Ayrıca çok hafif ve taşınabilirdi. Çadırcılığın bulunması, göçebe hayatına öncülük etti de diyebiliriz. Çünkü çadır diye bir şey bulunmasaydı insanlık belki yeni yerlere yelken açamayacak ve evrimleşerek günümüz modern medeniyetine ulaşamamış olacaktı. İşte böyle müthiş bir etkiyi günümüzde de görmekteyiz. İnsanoğlu yaşamında derin etki uyandıran çadırı hayatının her alanına taşımış ve çadırı, günümüze kadar getirmiştir. Bu çadırlara kır çadırı denilmektedir Kır çadırları günümüzde bir çok yerde kullanılmaktadır. Görüntü itibari ile şık, yapılış itibari ile kolay ve kullanışlı, masraf itibari ile uygun olan çadırlar bu sebepten ötürü bir çok alanda kullanılmaktadır.

 

Düğünlerde ve Partilerde Kullanılan Çadırlar

Düğün ve partilerde kır çadırı tercih edilen bir yöntemdir. Genelde şu kalıplaşmış sözü hep duyarız “aşkım ben kır düğünü istiyorum” işte bu kalıplaşmış cümledeki düğünü yapmak isteyenlerin düğününde, kır çadırları mutlaka bulunur. Tabi doğumgünü, sünnet, kokteyl, nişan gibi etkinliklerde de bu tür çadırlar tercih sebebidir. Bu çadırlarda genel olarak sandalyeler kokteyl masaları bulunur. Toplu etkinlik olduğundan dolayı sade renkler kullanılır ve şıklık ön plandadır.

 

İş Yemeklerinde Kullanılan Çadırlar

Bu tip çadırlar genelde çok yayvan ve geniş yapılmaz. Toplantı öncesi veya sonrası oturulup yemek yeneceği için herkesin birbirini görebileceği mesafe kadar bir yere kurulur. Bu çadırların altında masalar ve sandalyeler bulunur. Genel olarak bu hizmeti veren yerler servis ve butler hizmeti de verdiğinden dolayı yemeğiniz ayağınıza gelir ve kısa süreli kullanımlar için uygundur. Çadırın yapımı da servisi veren şirketin dekoruna göre farklılık göstermektedir.

 

Festivaller İçin Düzenlenen Çadırlar

Genel anlamda düzenlenen festivallerin hemen hemen hepsinde kır çadırları kurulur. Festivaller seçili alanlara kurulması ile oluşur. Bunun için en çok tercih edilen yöntemlerden biri ise çadır kurmaktır. Aslına bakarsanız belirli kapalı bir mekanı yoksa geriye kalan seçenek çadır kurmaktır. Kır çadırı geniş bir alana kurulur ve kuruldukları yer yer önceden dolacak şekilde ayarlanır. Bir ürünün festivali ise o ürünün standları, yöresel bir festival ise yöresel ürünler, geleneksel bir festivaller ise tanıtım danışma masaları gibi yerler kır çadırına göre ayarlanır. Günlerce süren festivallerde ise katılımcıların kendi çadırlarını götürebilme imkanları vardır.