dr_3

Özellikle yaşadığımız ülkenin deprem gerçeğini dikkate alırsak, dikmeli afet çadırı ihtiyacımızın da hangi düzeyde olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Depremin yanı sıra büyük çaplı yangınlar ve sel felaketleri gibi istenmeyen durumlarda ihtiyacımız olacak dikmeli afet çadırları bu olumsuzluklar karşısında önemli bir barınak ve yaşam alanı olarak ihtiyaçları giderecek niteliktedir.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
afet_iskan_cadir_01

Mevcut yaşam alanlarını kaybeden kişilerin barınma ve ortak kullanım alanı ihtiyaçlarına yönelik geçici çözümler için üretilen dikmeli afet çadırı, fonksiyonel kullanımı ile afet durumlarında önemli bir ihtiyaç haline gelmektedir.

Çeşitli afetlerde acil barınma ihtiyaçlarının giderilmesine olanak tanıyan çadırlar, başta insanlar olmak üzere hayvanlarında barınacağı özel alanların oluşturulmasında en pratik yolları başında gelmektedir.

Dikmeli Afet Çadırı Özellikleri

Normal afet çadırları ile genel kullanım amacı taşıyor olsa da, bu çadırların daha pratik bir şekilde kullanılabilir olması acil durumlar için daha büyük avantaj sağlamaktadır. Yangın geçirmezlik özelliğine sahip olan bu çadırlar, toplu halde kurulabilir özelliği ile de, tercih sebebi olmaktadır.

Kullanım alanları ve ihtiyaç durumuna göre oldukça fonksiyonel bir kullanım şekli sunması, dikmeli afet çadırı özellikleri arasında daha fazla öne çıkan özellikler arasındadır. Her türlü hava koşuluna karşı korunaklı yapıya sahip olan dikmeli afet çadırı çeşitleri, bu çadırlarda barınacak insanların iklim koşullarından etkilenmesini önlemektedir.

Genel iklim koşullarına uygun bir şekilde imalat yapılan çadırlar, uzun ömürlü yapılarıyla birçok kez kullanılmakta ve hatta ömürlük bir kullanım imkanı sunmaktadır.

İskelet malzemesi paslanmaz metalden oluşan çadırlar, farklı koşullarda sağlık problemleri oluşturmayacak şekilde imal edilmektedir. Aynı zamanda çadırın yapısına göre, birden fazla insanın bir arada barınma ihtiyacına yönelik çözümler sunmaktadır.

Devlet yönetmeliğine göre tasarlanıp üretilen dikmeli afet çadırları, sadece barınma ihtiyacının giderilmesi için değil aynı zamanda çeşitli amaçlar için ortak kullanım alan ihtiyaçları için de üretilmekte ve tercih edilmektedir.

Sağlam iskelet malzemesi sayesinde kırılma ve çökme gibi sorunlarının yaşanmadığı dikmeli afet çadırı, kolay montaj edilebilir yapısı sayesinde acil durumlarda hızlı bir şekilde kurulumu yapılabilmektedir.

Afet esnasında her türlü kullanım için uygun olması ve kaliteli malzemelerle üretilmesi nedeniyle, başta Kızılay olmak üzere birçok devlet kurumunun tercih ettiği çadır tipleridir.