Tenteler birkaç grup halinde değerlendirilir. Bazıları restoran, mağaza, oteller, kafeler, evler gibi alanlarda kullanılan tenteler genelde yaygın olarak kullanılan tentelerdir. Bu tentelerden motorlu olanlar kendi kendilerine uzaktan kumanda ile açabiliyorlar. Çevirmeli tenteler ise mekanik yöntem ile çubuğu tenteye takarak el kullanarak açılıyor.

  • Kaliteli ve uzun ömürlü kullanım
  • Çevreci ve doğaya saygılı üretim
  • Yüksek derece müşteri memnuniyeti
  • Sağlıklı, hijyenik ve bakteri üretmez alerji yapmamaktadır.
  • Türkiye’nin her bölgesine satış
Unknown

Otomatik tenteler ise güneşi, yağmuru, karı, doluyu ve rüzgarı algılayıp kendi kendine otomatik olarak açılıp kapanabiliyor. Pergola sistemli tenteler ise genelde otomatik olup parçalar veya bütün halinde kapanıp bulundukları yeri odaya çevirebiliyorlar. Bütün bunlar kullanıcıların iş hayatını kolaylaştırmak için üretilmiş tentelerdir. Genelde bu tenteler standart ve sade yapıda olurlar. Bulundukları yerin dekoruna göre uyum sağlayacak sadelikte olmaları tercih edilir. Çünkü asıl amaç tentenin korunaklık sağlamasıdır. Birde bunların aksine süs olarak kullanılan taz yaratan tenteler vardır ki biz size onlardan bir tanesi olan karpuz tente den bahsedeceğiz.

 

Karpuz tente, tente modelleri arasında en şirin tentelerden birisidir. Bu tente modeli diğer tenteler gibi açılıp kapanmaz. Hatta bulundukları yeri rüzgardan, yağmurdan, güneşten, doludan ve kardan da çok koruduğu söylenemez. Ancak görüntü itibari ile çok tercih edilen bir modeldir ve oldukça şirin görünmektedir. Ancak karpuz tentenin adında yer alan karpuz ile hiçbir bağlantısı yoktur. Sadece şekli itibari ile karpuza benzediği için ve iskelet yapısı karpuz şeklinde sıralandığı için karpuz tente denilmiştir. Karpuz tente genelde evlerin veya kafelerin pencerelerinde bulunur. Zaten bir adet pencereyi kaplayan yumurta yuvarlağı, karpuza benzeyen dairesel şeklinden dolayı bu tentelere karpuz tente denilmektedir. Tek tek pencerelere yapılıyor olsa da sıralı olarak büyük bir alanı kapatmak için de kullanılır. Karpuz tenteler sabittir. Açılır kapanır modelleri de vardır ancak küçüklüklerinden dolayı genelde durağan modeller kullanılır. Faydası elbette vardır. Açılır kapanır modelleri biraz daha uzun olduğu için bunlar güneşi ve yağmuru engelleyebilirler. Küçük evler güneş görmesini istemediği çiçeklerini bu tenteler altında büyütmektedir. Kafelerde butiklerde pencere önlerinde çok kez bu tenteler ile karşılaşırız. Çok çeşitli renklerde ve modellerde olurlar. Adeta rengarenk ve cıvıl cıvıl olan bu tenteler yapıldığı yere sıcacık sevimli bir görünüm verir.